You are hereWczasy odchudzające

Wczasy odchudzające


"Wczasy i odchudzanie" to kompleksowa usługa odnowy biologicznej, oferowana przez niektóre uzdrowiska położone w Kotlinie Kłodzkiej. Połączenie wypoczynku, odpowiedniej diety (często ze stosowaniem wód mineralnych), zabiegów pielęgnacyjnych (masaży, maseczek, okładów, kąpieli) z odpowiednio dobranym zestawem ćwiczeń fizycznych daje dobre efekty przy kształtowaniu szczupłej sylwetki. Są tu interesujące miejsca, sprzyjające odpoczynkowi, zapewniające relaks, ruch na świeżym powietrzu, źródła mineralnych wód zdrojowych wspomagających przemianę materii, sanatoria z programem odchudzającym, wille, pensjonaty i hotele spa, gdzie stosowane są zabiegi i masaże odchudzające.

 

Do najpopularniejszych uzdrowisk ze źródłami wód i sanatoriami prowadzącymi turnusy i wczasy odchudzające należy przede wszystkim Kudowa Zdrój, Długopole Zdrój i Lądek Zdrój. Również Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój mają wczasy rehabilitacyjno-odchudzające. Oprócz ośrodków sanatoryjnych, wczasy nakierowane na odchudzanie prowadzą liczne hotele spa oraz pensjonaty spa położone w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Pijalnia w Dusznikach

Znane źródła z wodą sprzyjającą przemianie materii to : "Marchlewski" w Kudowie Zdrój, "Renata", "Kazimierz" i "Emilia" w Długopolu Zdroju.

 

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowy proces odchudzania, bez efektu "jojo" wymaga nie tylko określonej diety, ale także bezstresowego wypoczynku i długich spacerów na świeżym powietrzu. Wszystkie te warunki zapewniają miejscowości uzdrowiskowe w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Osoby z nadmiernymi zasobami gotówki mogą polepszyć swój wygląd w Polanicy Zdroju, gdzie czeka największa liczba chirurgów plastycznych przypadająca na jednego mieszkańca. Wiele prywatnych klinik chirurgii plastycznej pomaga usunąć defekty twarzy czy sylwetki. Tu ma siedzibę, znany nie tylko w Polsce - Szpital Chirurgii Plastycznej.

 

Sanatoria w Kotlinie Kłodzkiej:

 

Długopole Zdrój:

Terapia chorób przewodu pokarmowego, chorób układu krążenia, chorób przemiany materii, chorób narządów ruchu. Na miejscu znajduje się sala gimnastyki indywidualnej, stanowisko krioterapii miejscowej.

 

Sanatoria: Dąbrówka, Fortuna, Mieszko, Ondraszek.

 

 

Duszniki Zdrój:

Profilem leczniczym jest gastrologia, pulmonologia, ginekologia, osteoporoza oraz schorzenia narządu ruchu.

 

Sanatoria: Chopin, Jan Kazimierz, Jan kazimierz B, Moniuszko

 

 

Kudowa Zdrój:

Sanatorium "Polonia" w Kudowie

Otyłość, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby naczyń obwodowych, choroby układu trawienia, choroby ortopedyczno–urazowe, choroby reumatologiczne, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, choroby endokrynologiczne, cukrzyca, choroby krwi i układu krwiotwórczego, choroby nerek i dróg moczowych. Kuracjusze mogą korzystać z różnych urządzeń sportowych: boisk, basenu, kortów tenisowych, sali gimnastycznej.

 

Konsultacja lekarska - indywidualne spotkanie pacjenta z lekarzem podczas, którego zbierany jest wywiad na temat przebytych chorób. Przeprowadzane jest także podstawowe badanie stanu zdrowia pacjenta. Wszystko po to, by ocenić jak intensywny program odchudzający może być zastosowany. Taka wizyta jest niezbędna na początku procesu odchudzania.

 

Sanatorium "Zameczek"

W Kudowie, w sanatoriach uzdrowiska prowadzony jest obszerny program wspomagający odchudzanie. Diagnostyka i pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz ilości wody w organizmie, ocenę stopnia otyłości, a także sposobu odżywiania. Indywidualny program rehabilitacji ruchowej obejmujący stopniowe zwiększanie aktywności fizycznej, gimnastyki ogólnousprawniające indywidualne i zbiorowe, gimnastyki przyrządowe – do wykorzystania takie urządzenia jak atlas wielostanowiskowy, steppery, trenażery wiosłowe, bieżnie elektryczne, Nordic Walking – zajęcia w terenie, polegające na energicznym marszu z wykorzystaniem specjalnych kijów pod nadzorem rehabilitanta, gimnastykę w wodzie na basenie pływackim, treningi rowerowe z możliwością monitorowania pracy serca oraz indywidualnie dobranych obciążeń treningowych, marszobiegi po okolicach Kudowy-Zdroju, pływanie w basenie.

 

Konsultacje z psychologiem w formie indywidualnych i dobrowolnych spotkań, motywujących m.in. do podejmowania działań prozdrowotnych prowadzących do uzyskania oraz utrzymania właściwej masy ciała. Takie spotkania pozwalają na zrozumienie samego siebie, przez co poprawiają samoocenę i wiarę we własne możliwości.

 

Masaże ręczne i wodne - mają znaczący wpływ na poprawę samopoczucia, krążenia obwodowego i przemianę materii, bicze szkockie, masaż podwodny, drenaż limfatyczny - antycellulitowy, kąpiele mineralne, gimnastyki w basenie.

 

Sanatoria: Jagusia (leczenie otyłości dzieci), Koga, Polonia, Zacisze, Zameczek

 

 

Lądek Zdrój:

Sanatorium Jerzy

Kąpiel mineralna radonowo-siarczkowa w basenie z wodą leczniczą wydobywającą się z naturalnego źródła, zawierającego radon, siarkę i fluor stosuje się w chorobach naczyń obwodowych, dolegliwościach okresu przekwitania, cukrzycy, otyłości, łuszczycy, chorobach alergicznych skóry oraz nadmiernym rogowaceniu skóry.

 

Wśród terapii stosuje się ujędrniający masaż wibracyjny, antycellulitowy masaż podwodny, masaż suchy odchudzający, masaż suchy z drenażem limfatycznym, masaż suchy relaksacyjny. Istnieje możliwość korzystania z sali gimnastycznej, inhalacji, a także odbywają się zajęcia z muzykoterapii oraz terapii zajęciowej.

 

W pijalni są źródła mineralne wody siarkowo–fluorkowej: „Zdzisław” i „Maria Skłodowska Curie”. Wody te przedłużają młodość, poprawiają wygląd skóry, obniżają poziom cholesterolu, wypłukują metale ciężkie i przyśpieszają zrastanie się kości.

 

Zabiegi oparte na wodzie mineralnej takie jak kąpiele, natryski, wirówki oraz wzmacniające trwałość wodnych zabiegów – relaksujące masaże i maseczki - masaż relaksacyjny twarzy. Bogata oferta zabiegów balneologicznych i fizykoterapeutycznych, zawijania i fasony borowinowe.

 

Kawiarenka tlenowa – tlenoterapia jest sposobem na zachowanie zdrowia, młodości i urody. Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia proces starzenia się organizmu i pozwala na długo zachować sprawność fizyczną oraz umysłową.

 

Sanatoria: Adam, Jan, Jerzy, Józef, Jubilat, Stanisław, Urszula, Zdrój Wojciech

 

 

Polanica Zdrój:

Sanatorium "Wielka Pieniawa" w Polanicy

Profilem leczniczym w Polanicy jest kardiologia, gastrologia oraz schorzenia narządu ruchu.

 

Sanatoria: Carmen, Korab, Szarotka, Wielka Pieniawa, Zdrowie

Inne miejsca